Присипка для ран з йодоформом

(для зовнішнього застосування)


Опис: Порошок жовтуватого кольору із специфічним запахом йодоформа.

Склад: 1 г препарату містить діючі речовини: стрептоцид – 50 мг; цинку оксид – 100 мг; йодоформ – 20 мг, допоміжні речовини: крохмаль та каолін – до 1 г.

Фармакологічні властивості: Препарат має антисептичну, протимікробну, протизапальну та адсорбуючу дії, які зумовлені вмістом стрептоциду, йодоформу та цинку оксиду. Стрептоцид – сульфаніламідний препарат бактеріостатичної дії, активний щодо грампозитивних (Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Clostridium spp., Corynebacterium spp. та інші) і грамнегативних мікроорганізмів (Escherichia coli, Salmonella spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Pasteurella spp., Bordetella sрр., Shigella spp. та інші ). Як конкурентний антагоніст пара-амінобензойної (ПАБ) кислоти стрептоцид включається у метаболічний ланцюг мікроорганізмів, що призводить до порушення синтезу дигідрофолієвої, а потім тетрагідрофолієвої кислот і, як наслідок, до порушення синтезу нуклеїнових кислот і обмінних процесів в мікробній клітині. Йодоформ є сильнодіючим антисептиком широкого спектру дії. Під впливом світла, кисню, ферментів організму тварини і раневого ексудату йодоформ повільно розпадається з виділенням чистого йоду, який має протимікробну та протизапальну дії, посилює ріст грануляційних тканин і сприяє очищенню рани. Цинку оксид проявляє слабку протимікробну, в’яжучу, адсорбуючу дії, підсушує шкіру, що призводить до зменшення ексудації та сприяє зменшенню місцевих проявів запалення і подразнення.

Застосування: Лікування та профілактика у великої рогатої худоби, коней, овець, кіз, свиней, собак, котів, хутрових звірів та декоративних тварин захворювань та пошкоджень шкіри (інфіковані, свіжоутворені та гнійні рани; виразки, фістули, мокнучі екземи, дерматити); травм та хвороб копит, кігтів та рогів; для обробки післякастраційних і післяопераційних ран, абсцесів і флегмон після хірургічного втручання.

Дозування: Зовнішньо. Припудрюють препаратом очищені від бруду і залишків ексудату уражені ділянки шкіри і на 2-3 см навколо них. Для ран після хірургічного втручання достатньо одноразової обробки, в інших випадках уражені ділянки обробляють 1-2 рази на добу до епітелізації або рубцювання ран.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Не рекомендується застосовувати при наявності на шкірі гострого гнійно-запального процесу.

Каренція: Продукцію тваринництва використовують без обмежень.

Форма випуску: Полімерні балони по 45 г.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 до 25 °С. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)