Фунгiцидно-бактерицидна «Мазь “ЯМ”»

(для зовнішнього застосування)

Опис: Густа мазеподібна маса від світло-сірого до темно-сірого з коричневим відтінком кольору, має специфічний запах.

Склад: 1 г препарату містить діючі речовини: дьоготь березовий – 100 мг; скипидар живичний – 70 мг; сірка – 100 мг; саліцилова кислота – 20 мг; цинку окис – 100 мг; лізол – 60 мг; ланолін – 100 мг; вазелін – до 1 г.

Фармакологічні властивості: Мазь «ЯМ» має фунгiцидні, бактерицидні, акарицидні властивості. Вони зумовлені синергічною дією речовин, що входять до складу препарату. Дьоготь березовий діє антисептично та протипаразитарно, проявляє місцеву подразнюючу, в’яжучу та підсушуючу дію. Протипаразитарна та протимікробна дія сірки зумовлена здатністю за наявності вологи, лугів і органічних речовин утворювати сірчистий ангідрид, сірководень, кисень і сірчисті луги, які діють кератопластично та кератолітично. Саліцилова кислота при місцевому застосуванні подразнює шкіру та сприяє відторгненню ороговілих клітин епітелію. На раневій поверхні посилює грануляцію, діє бактерицидно, антитоксично, фунгіцидно. Цинку окис проявляє в’яжучу, підсушуючу та дезінфікуючу дію. Лізол проявляє протизапальну, бактерицидну та інсектицидну дію. Вазелін та ланолін в препараті виконують функцію мазевої основи.

Окситетрациклін проникає в клітини мікроорганізмів унаслідок дифузії та частково шляхом активного транспортування. Дія окситетрацикліну зумовлена порушенням синтезу білка внаслідок блокади функції рибосом у чутливих до препарату мікроорганізмах.

Застосування: Лікування великої рогатої худоби, овець, кіз, коней, свиней, собак, котів, кролів, птиці (кури) при трихофітії, екземах, дерматитах та інших захворюваннях шкіри; ураженнях копит при некробактеріозі, копитній гнилі у овець; саркоптозі (корості).

Дозування: Перед застосуванням мазь перемішують, оскільки при тривалому зберіганні можливе розшарування компонентів, що входять до її складу. Мазь наносять тонким шаром на уражені ділянки шкіри і на 2-4 см навколо них, без попереднього видалення лусочок і вистригання шерсті; при цьому її злегка втирають у шкіру. Уражені ділянки обробляють 1-2 рази на добу до відокремлення лусочок. Якщо через 4-5 діб лусочки не відокремились, втирання мазі продовжують. Як правило, через 7-10 діб уражені ділянки звільняються від лусочок і на них спостерігається ріст волосу. Після завершення обробки проводять контрольні мікроскопічні дослідження зіскобів. При виявленні збудника хвороби лікування продовжують.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату, захворювання печінки, нирок.

Каренція: Продукцію тваринництва використовують без обмежень.

Форма випуску: Полімерні контейнери по 40 г.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 2 до 25 °С. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)