Гістерозол


Опис: Піноутворюючий аерозоль блакитно-фіолетового кольору.

Склад: 1 мл препарату містить діючі речовини: окситетрациклін гідрохлорид – 25 мг, генціанвіолет – 2 мг, диметилсульфоксид – 0,25 мл, наповнювач до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Гістерозол володіє широким спектром антимікробної дії. Окситетрациклін – напівсинтетичний антибіотик тетрациклінового ряду широкого спектру дії. Діє бактеріостатично. Активний по відношенню до грампозитивних (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Bac. anthracis, Listeria monocytogenes; Clostridium spp.), грамнегативних бактерій (E. coli, Enterobacter spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Yersinia spp.), а також до внутрішньоклітинних мікроорганізмів (рикетсії, хладмідії, мікоплазми) та деяких найпростіших. Диметилсульфоксид, в якості безпечної пролонгуючої основи, добре проникає крізь біологічні мембрани, у тому числі через шкіру, і має транспортні властивості, сприяючи проникненню через шкіру і слизові оболонки лікарських засобів. Має протизапальну, аналгетичну, антисептичну та фібринолітичну дію. Утворення піни надає можливість впливу активних речовин на всю внутрішню поверхню стінки матки та її роги. Після нанесення на слизову оболонку статевих органів, діючі речовини незначно всмоктуються у системний кровоток. Препарат володіє протизапальними та регенеративними властивостями.

Застосування: Лікування захворювань органів статевої системи у кобил, корів, свиноматок, кіз та вівцематок (ендометрит, метрит, пірометра, цервіцит, вагініт, затримка посліду, тощо) що спричинені мікроорганізмами, чутливими до дії препарату; післяродова санація матки (профілактики післяродових ускладнень).

Дозування: Перед застосуванням флакон добре збовтати. Провести санітарну обробку зовнішніх статевих органів і кореня хвоста. При необхідності звільнити порожнину матки від запального ексудату. Препарат застосовують внутрішньоматково за допомогою одноразового катетера. Катетер обережно вводять у порожнину матки з ректальною фіксацією її шийки. Після цього з’єднують катетер до попередньо підігрітого до температури тіла тварини та інтенсивно струшеного балону з препаратом і випилюють у порожнину матки вмістиме балону протягом 10-15 секунд. При необхідності введення препарату повторюють двічі або тричі з інтервалом 2-5 діб. У випадку піометри можна застосовувати одноразово місткість двох балонів.

Протипоказання: Підвищена чутливість до компонентів препарату, інших тетрациклінів. Не використовувати тваринам з порушеною цілісністю тканин матки та піхви (розриви, тощо) внаслідок підвищення внутрішньоматкового тиску. З обережністю використовувати одночасно з утеротонічними засобами. Не застосовувати одночасно з бактеріостатичними антибіотиками (бета-лактамами, сульфаніламідами, лінкозамідами тощо).

Період виведення (каренція): Забій тварин на м’ясо дозволяється через 7 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока в їжу людям дозволяється через 2 доби після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м’ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновок лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: Аерозольний балон ємкістю 53 мл з пластмасовим аплікатором, катетером та рукавицею одноразового використання.

Зберігання: Зберігати в сухому темному місці при температурі від 10 до 25 °С. Не підлягає замороженню. Уникати високих температур та вогню. Не ударяти, не відкривати, не кидати у вогонь. Зберігати у закритому та недоступному для дітей місці.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Увага!!!

Зберігати в сухому захищеному від прямих сонячних променів місці при температурі не вище 45оС. Не розпилювати поблизу вогню. Не розбирати, не проколювати, не спалювати.


Роздрукувати (зберегти)