Енерголіт

(розчин для парентерального застосування)

Опис: Розчин для ін’єкцій помаранчевого кольору.

Склад: 1 мл препарату містить: глюкоза – 30 мг, сорбітол – 20 мг, ацетат натрію – 2,6 мг, натрію хлорид – 6 мг, калію хлорид – 0,4 мг, кальцію хлорид – 0,2 мг, магнію хлорид – 0,2 мг, вітаміни В1, В2, В3, В5, В6, В12, аргінін, глютамінова кислота, лізин, метіонін, наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Енерголіт – комплексний препарат у етіотропній, симптоматичній, заміщуючій терапії неінфекційних та інфекційних захворювань, корекції та нормалізації обмінних процесів у тварин. Препарат містить вуглеводи як джерело енергії у двох формах – швидкометаболізуючого (глюкоза) та сповільненометаболізуючого (сорбітол). Це забезпечує організм енергетичним субстратом на тривалий час, мінімізує коливання вмісту глюкози в крові та навантаження на печінку, підшлункову залозу, тощо. Ацетат натрію володіє буферними властивостями і нейтралізує надлишкові органічні кислоти, які накопичуються при ацидозах. Катіони натрію, калію, магнію та кальцію є життєво необхідними електролітами для підтримки водно-сольового балансу організму, тонусу мускулатури,тощо. Вітаміни В1, В2, В3, В5, В6, В12 є кофакторами багатьох ферментів, які беруть участь у внутрішньоклітинному метаболізмі. Амінокислоти є не тільки мономерами структурних, регуляторних та ензимних білків, а й регуляторами судинного тонусу (аргінін) та акцепторами аміаку (глютамінова кислота).

Застосування:Препарат призначають всім видам сільськогосподарських тварин, собакам, кішкам, хутровим звірям при захворюваннях різної етіології, стресах, у період одужання, після перенесених захворювань, зневодненні організму, крововтратах в тому числі післяопераційних, проносі і блювоті, гепатитах, токсикозах, а також при кетозі та ацидотичних станах та інших порушеннях обміну речовин; для підвищення стійкості при фізичних навантаженнях, коням і собакам – перед інтенсивною роботою та змаганнями, тривалими транспортуваннями, вагітності та у період лактаціїї; ослабленим та виснаженим тваринам, для нормалізації обміну речовин.

Дозування: Препарат застосовують внутрішньовенно, інтраперитонеально або підшкірно, раз або двічі на добу протягом 3-5 діб. Одноразове дозування одній тварині:

велика рогата худоба, свині, коні, дрібна рогата худоба – 50-100 мл на 100 кг маси тіла;

телята, лошата, молодняк дрібної рогатої худоби та свиней – 10-25 мл на 10 кг маси тіла;

собаки, кішки, хутрові звірі – 3-5 мл на кілограм маси тіла.

При підшкірному введенні дозу препарату рекомендується ділити на частини та вводити у різні місця. Перед введенням препарат підігріти до температури тіла тварини.

Протипоказання:Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. При введенні препарату у максимальній дозі можливий розвиток гіпергідратації з незначним порушенням водно-сольового гомеостазу (особливо у виснажених тварин). Несумісний з гексаметилентетраміном (уротропіном), розчинами алкалоїдів, загальними анестетиками. Послаблює дію анальгезивних, адреноміметичних засобів, інактивує дію стрептоміцину.

Період виведення (каренція): Продукцію тваринництва використовують без обмежень.

Форма випуску: Флакони по 250 мл.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 до 25 °С. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від 4 до 8 °С.


Роздрукувати (зберегти)