Енергодев

(розчин для парорального застосування)

Опис: Рідина жовтого кольору, прозора.

Склад: Пропіленгліколь, гліцирин, фруктоза, сахароза, молочна кислота, L-карнітин, холіну хлорид, цинк хлористий, вітаміни В2, В5, В12, вітамін Е, селен, метилпарабен, вода.

Фармакологічні властивості: Комбінація пропіленгліколю, гліцирину, фруктози, сахарози, молочної кислоти, L-карнітину, холіну, цинку, вітамінів В2, В5, В12, Е, селену застосовується у етіотропній, симптоматичній, заміщуючій терапії неінфекційних та інфекційних захворювань, корекції та нормалізації обмінних процесів у сухостійних та новотільних корів.

Препарат призначають всім видам сільськогосподарських тварин, собакам, кішкам, хутровим звірям при захворюваннях різної етіології, стресах, у період одужання, після перенесених захворювань, зневодненні організму, крововтратах в тому числі післяопераційних, проносі і блювоті, гепатитах, токсикозах, а також при кетозі та ацидотичних станах та інших порушеннях обміну речовин; для підвищення стійкості при фізичних навантаженнях, коням і собакам – перед інтенсивною роботою та змаганнями, тривалими транспортуваннями, вагітності та у період лактаціїї; ослабленим та виснаженим тваринам, для нормалізації обміну речовин.

Пропіленгліколь знижує молярне співвідношення оцтової кислоти до пропіонової в рубці корів, концентрацію вільних жирних кислот і бета-гідроксибутирату, вміст триацилгліцеринів у печінці і концентрацію кетонових тіл у молоці. Підвищує ефективність відтворення тварин, енергетичний баланс корів у період ранньої лактації, сприяє збільшенню надоїв.

Препарат містить вуглеводи як джерело енергії у двох формах – фруктоза та сахароза, які є джерелом легкозасвоюваної енергії і стимулятором м’язевої роботи. Активізують функції клітин організму, зменшують кислотність, особливо при голодуванні та порушенні жирового обміну; нормалізують осмотичний тиск у клітинах і тканинах організму тварин. Протитоксична дія вказаних вуглеводів пов’язана із їх здатністю утворювати з отрутами та токсинами комплексні, менш токсичні сполуки, а підвищення діурезу сприяє виведенню їх із організму.

Молочна кислота є продуктом анаеробного розщеплення вуглеводів. Проявляє антисептичні, протибродильні, спазмолітичні властивості, сприяє кращій евакуації хімусу по травному каналу.

L-карнітин – амінокислота, яка приймає участь у транспорті жирних кислот через мітохондріальну мембрану, є важливим фактором підтримання певного рівня коензиму ацилювання (коензим А) у всіх типах клітин. L-карнітин володіє вираженою анаболічною дією: стимулює синтез білків м’язової тканини, мобілізує ліпіди з жирового депо (печінка, м’язи, жирова тканина), сприяє росту та розвитку. L-карнітин покращує апетит та секреторну функцію травного каналу, сприяє засвоєнню поживних речовин кормів. L-карнітин зменшує інтенсивність апоптозу всіх типів клітин, підвищує інтенсивність надходження органічних кислот (оцтової, пропіонової, молочної, тощо) та кетонових тіл до циклу Кребса, чим попереджає розвиток ацидозу та кетозу. Також L-карнітин підвищує тонус скелетних м’язів та міокарду, сприяє швидкому відновленню після фізичних навантажень.

Холін хлорид умовно належить до вітамінів групи В, відіграє важливу роль в обміні фосфоліпідів та процесі синтезу фосфоліпідів у печінці. Цинк хлористий бере участь в обміні нуклеїнових кислот і синтезі білків.

Вітаміни В2, В5, В12 є кофакторами багатьох ферментів, які беруть участь у внутрішньоклітинному метаболізмі.

Вітамін Е та селен є природними високоактивними антиоксидантами з різними механізмами дії, які в різні періоди ефективно взаємодоповнюють дію один одного, протидіють вивільненню вільних радикалів та попереджують їх деструктивний вплив на мембрани клітин. Опосередковано активізують захисні функції клітинного та гуморального імунітету та стан імунної системи організму, значно покращують репродуктивність тварин, шляхом активності матки та відновлення нормального функціонування яєчників у самок після родів. Метілпарабен застосовується як консервант.

Застосування: Лікування тільних та лактуючих корів при субклінічному і клінічному кетозах, профілактика парезів корів, покращення відходу посліду при розтелах, профілактика ендометритів, підтримка відтворювальної здатності тварин, підвищення продуктивності і нормалізації обміну речовин, збільшення терміну господарського використання тварини.

Дозування: Енергодев дають для корів з водою методом випоювання, за два тижні до розтелу та місяць після розтелу у дозі 250-400 мл. препарату на голову щоденно. Починати вводити препарат можна без попереднього привчання.

Для сильно виснажених тварин у перші декілька днів застосування енергодеву допускається максимальна доза до 1 л. препарату на голову.

Протипоказання:Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Період виведення (каренція): Продукцію тваринництва використовують без обмежень.

Форма випуску: Полімерні каністри по 5 л.

Зберігання: Зберігають препарат у пакуванні виробника, в сухих темних місцях, при температурі від 10 до 25 °С.

Термін придатності: Термін придатності – 2 роки.


Роздрукувати (зберегти)