Девівіт Селен

(розчин для ін'єкцій)

Опис: Розчин для ін’єкцій жовтувато-зеленуватого кольору.

Склад: 1 мл препарату містить діючу речовину: альфа-токоферолу ацетат (вітамін Е) – 50 мг, селен (натрію селеніт) – 0,5 мг, наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Девівіт Селен – комплексний препарат, який застосовується для корекції та нормалізації обмінних процесів у тварин. Вітамін Е – природний антиоксидант, який бере участь у попередженні процесів перекисного окислення ненасичених жирних кислот (в тому числі фосфоліпідів клітинних мембран), вітамінів А та Д, каротиноїдів, відновлення мітохондріального коензиму Q, тощо. При дефіциті вітаміну Е відмічається ушкодження швидкопроліферуючих клітин (зародкової тканини, сперматогенного епітелію, гепатоцитів та міоцитів). Селен – мікроелемент, який бере участь у окисно-відновних процесах у складі ферментів глутатіонпероксидази, фосфоліпід-глутатіонпероксидази, інших оксидоредуктаз та деяких трансфераз. При дефіциті селену відмічається азооспермія, міопатії, порушення розвитку плоду. Встановлено синергічну антиоксидатну дію селену та вітаміну Е. Лікопен – природній каротиноїд, який не володіє А-вітамінною активністю. Проявляє антиоксидантні, цитопротекторні властивості, є стимулятором регенерації тканин та відіграє певну роль у функціонуванні яєчників.

Вітамін Е, селен та лікопен опосередковано активізують захисні функції клітинного та гуморального імунітету та імунної системи організму в цілому, підвищують репродуктивність тварин шляхом покращення спермоутворення у самців, активність матки та відновлення нормального функціонування яєчників у самок після пологів.

Застосування: Лікування та профілактика всіх видів сільськогосподарських тварин, собак, котів, хутрових звірів від захворювань, що розвиваються на фоні нестачі токоферолу, селену та лікопену – м’язової дистрофії, біломязової хвороби, кардіоміопатії, гепатодистрофії, безплідності у самців, зниження репродуктивності та неплідності у самок, ембріональної смертності, абортів, післяпологових ускладнень, кетозів, токсикозів, затримки росту та розвитку, ослаблення тварин при інфекційних та паразитарних хворобах. Застосовують в якості гепатопротектору, адаптогену для нормалізації і стимуляції обмінних процесів, підвищення резистентності до дії неблагоприємних факторів, тощо. Запобігає ускладненням, спричиненим введенням залізомістких препаратів, посилення загальної та специфічної резистентності організму тварин усіх видів.

Дозування: Препарат застосовують внутрішньом’язево або підшкірно у таких дозах:

самки тварин (корови, кобили, свиноматки, вівці, кози) – 1 мл препарату на 50 кг маси тіла, 2 рази з інтервалом 1 місяць, остання ін’єкція – за 30 діб до очікуваних пологів;

самці плідники - 1 мл препарату на 50 кг маси тіла – за місяць до активного парувального сезону і ще 2 рази з інтервалом 3 тижні;

телята, лошата – 0,5 мл на 40 кг маси тіла;

підсисні поросята – 1 мл на тварину за тиждень до відлучення; поросята, що відстають у рості та розвитку – 1 мл на 10 кг маси тіла, 3-4 рази з інтервалом у тиждень;

ягнята – 0,3 мл на тварину в перший тиждень життя та 0,5 мл на тварину через 2 тижні після першої ін’єкції;

домашній птиці препарат застосовують у дозі 1-2 мл на 1 л питної води або в розведенні 1:100 з питною водою у дозі 1 мл на 1 кг маси тіла. З профілактичною метою курчатам препарат застосовують 1 раз у 2-3 тижні, молодняку і дорослій птиці – 1 раз на місяць; з лікувальною – 2-3 рази з інтервалом 1-2 тижні.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату, надлишковий вміст селену у кормах.

Період виведення (каренція): Продукцію тваринництва використовують без обмежень.

Форма випуску: Флакони по 100 мл.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 10 до 25 °С.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)