Сурфадев


Опис: Прозора безколірна рідина.

Склад: 1 мл препарату містить діючу речовину: люліберину ацетат (сурфагон) – 5 мкг, допоміжні речовини та воду для ін’єкцій – до 1мл.

Фармакологічні властивості: Сурфадев – синтетичний аналог гонадотропін-рилізінг гормону люліберину. Сурфадев стимулює виділення гонадотропінів гіпофізу в кров з максимумом через 2 -3 години після введення. Підвищений вміст гонадотропінів у крові зберігається на протязі 4-5 годин. На відміну від природного люліберину біологічна активність сурфадеву в 50 разів вище, що дозволяє використовувати цей препарат у мікродозах і короткими курсами. Сурфадев більш повільно, ніж природний люліберин руйнується під дією ферментів, що забезпечує більш довготривалу біологічну дію на гонадотропну функцію гіпофізу. Протягом цього часу сурфадев розпадається на амінокислоти і виводиться з організму.

Застосування:

- для ранньої індукції статевого циклу;

- для лікування гіпофункції і фолікулярних кіст яєчників;

- для попередження ранньої ембріональної смертності;

- для підвищення заплідненості самиць сільськогосподарських тварин

Дозування: Сурфадев вводять внутрішньом'язево.

Ранню індукцію статевого циклу рекомендується застосовувати для корів після отелення без ускладнень в післяотельний період. Сурфадев вводять одноразово на 5 - 15 день після отелу в дозі 10 мл. Тварини після введення препарату можуть приходити в охоту, але осіменяти їх слід не раніше ніж через 45 днів після отелення. Для лікування легкої форми гіпофункції яєчників сурфадев вводять дворазово перший раз на 8 - 12 день статевого циклу в дозі 10 мл, повторно — через 10 днів у дозі 5-10 мл. Для лікування більш вираженої форми гіпофункції яєчників на 1, 3 і 5 день вводять внутрішньом'язево по 10 мл 1 % олійного розчину прогестерону, а на 7-ий день вводять естрофан в дозі 2 мл та сурфадев в дозі 10 мл. Тварин запліднюють по приходу в охоту.

Для лікування фолікулярних кіст у корів сурфадев вводять три рази з інтервалом 24 години в дозі 5 мл. На 11 день після першого введення сурфадеву вводиться естрофан у дозі 2 мл (250 мкг) двічі з інтервалом 10 - 12 годин.

З метою підвищення результативності осіменіння коровам не пізніше 2 - 4 годин від початку охоти вводять 2 мл сурфадеву, що приводить до овуляції предовуляторних фолікулів протягом 24 - 28 годин.

Для профілактики ранньої ембріональної смертності препарат вводять одноразово в дозі 2-10 мл на 8 - 12 день після осіменіння для підвищення функціональної активності жовтого тіла.

Для синхронізації овуляції у свиноматок в перші 2-6 годин після прояву охоти вводять 2 - 5 мл сурфадеву і через 14-18 годин проводять дворазове штучне осіменіння з інтервалом 10-12 годин.

Для стимуляції статевої функції і синхронізації овуляції у свиноматок після відлучення поросят через 56 годин незалежно від прояву охоти одноразово вводять сурфадев в дозі 2-10 мл і запліднюють згідно інструкції по штучному осіменінню.

Для синхронізації овуляції у овець виявляють охоту і вводять 3-4 мл сурфадеву. Осіменіння проводять через 12-14 годин. Через 12 годин проводять повторне осіменіння.

Застереження: Продукцію тваринництва використовують без обмежень.

Каренція: Забій тварин на м’ясо дозволяється через 5 діб після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м’ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини. Молоко від корів під час та після лікування препаратом використовують без обмежень.

Форма випуску: флакони по 10 мл.

Зберігання: Сухе темне місце при температурі від 5 до 25 °С.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)