Локсидев

(для ін'єкцій)

Опис: Прозора рідина жовтого кольору.

Склад: 1 мл препарату містить діючу речовину: мелоксикаму – 20 мг. Допоміжні речовини: етанол, поліетиленгліколь, гліцин, едетат натрію, гідроксид натрію, соляну кислоту, меглумін і воду для ін’єкцій – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: ATC vet класифікаційний код QM01A – протизапальні і протиревматичні препарати. QM01AС56 – Мелоксикам.

Мелоксикам – нестероїдний протизапальний засіб класу оксикамів з анальгетичними та жарознижуючими властивостями. Механізм дії базується на зниженні біосинтезу простагландинів, які є медіаторами запалення, внаслідок пригнічення ферментативної активності ЦОГ-2. Частково впливає на ЦОГ-1, що зменшує ризик виникнення побічних ефектів.

Має виражені хондропротекторні властивості і при тривалому застосуванні не пригнічує кістковий метаболізм, тому може використовуватися для лікування захворювань опорно-рухового апарату. Крім того, не впливає на перебіг гестаційного процесу в корів.

Після підшкірного, внутрішньом’язового або внутрішньовенного введення повністю абсорбується, відносна біодоступність становить 89-99%. Максимальна концентрація у крові досягається через 1-5 годин. Має високий ступінь зв’язування з білками плазми, переважно з альбуміном (99%). При потраплянні в синовіальну рідину концентрація препарату зменшується вдвічі у порівнянні з плазмою крові.

Майже повністю метаболізується ферментами у печінці і виводиться з сечею та калом, частково з молоком. Період напіввиведення – близько 20 годин. Загальний плазмовий кліренс у середньому складає 8 мл/хвилину.

Застосування:Лікування тварин при захворюваннях: велика рогата худоба – запальні процеси опорно-рухового апарату (травматичні набряки, артрити, артрози, бурсити, тендініти тощо), гострі респіраторні інфекції, гнійно-катаральні мастити (у комплексі з терапією антибіотиками), діарея (у комплексі з регідратаційною та етіотропною терапією), для зняття болю після декорнуації телят; свині – захворювання опорно-рухового апарату (для зменшення симптомів кульгавості та запалення), сепсис після опоросу, синдром метрит-мастит-агалактія (в комплексі з терапією антибіотиками); коні – гострі і хронічні запальні захворювання опорно-рухового апарату (травматичні набряки, артрити, артрози, бурсити, тендініти, тендовагініти, ламініти, пододерматити, ураження копит гнійно-запального характеру (у комплексі з антибактеріальними засобами), коліки.

Дозування: Локсидев застосовують великій рогатій худобі одноразово підшкірно або внутрішньовенно в дозі 1 мл на 40 кг маси тварини, що відповідає 0,5 мг мелоксикаму на 1 кг маси тварини; свиням одноразово внутрішньом’язово в дозі 1 мл на 50 кг маси тварини, що відповідає 0,4 мг мелоксикаму на 1 кг маси тварини, за потреби препарат вводять повторно через 24 години. Коням застосовують препарат одноразово внутрішньовенно в дозі 1 мл на 33 кг маси тварини, що відповідає 0,6 мг мелоксикаму на 1 кг маси тварини.

Протипоказання: Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату, виразкою шлунку та дванадцятипалої кишки, геморагічним синдромом, вираженою нирковою або печінковою недостатністю. Не застосовувати телятам віком до 1 тижня, лошатам віком до 6 тижнів, собакам і котам віком до 6 тижнів, жеребним та лактуючим кобилам, вагітним та годуючим кішкам та сукам.

Не призначати одночасно з іншими нестероїдними протизапальними препаратами, кортикостероїдами та антикоагулянтами.

Каренція: Після останнього застосування препарату забій тварин на м'ясо дозволяється через 5 діб, молоко вживати в їжу людям – через 3 доби. М’ясо та молоко, отримані раніше вказаного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку ветеринарного лікаря.

Форма випуску: флакони по 100 мл.

Зберігання: Сухе темне місце при температурі від 5 до 25 °C. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від +4 до +8 °C.


Роздрукувати (зберегти)