Мастидев-Лінко


Опис: Масляниста суспензія білого кольору із специфічним запахом.

Склад: 1 мл препарату містить діючі речовини: лінкоміцину гідрохлорид - 20 мг, сульфатіазол натрію - 40 мг, триметоприм - 8 мг, преднізолон – 1 мг; допоміжні речовини: пенетрант, формоутворювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Мастидев-лінко – комбінований протимікробний препарат. Комбінація складників препарату володіє ефективною дією на грампозитівні і грамнегативні бактерії, як Streptococus agalactiae, Streptococus dysgalactiae, Streptococus uberis, Staphilococus aureus. Сульфатіазол натрію - володіє високою антимікробною активністю по відношенню до стрептококів, менінгококів, кишкової палички, сальмонел, пастерел і інших мікроорганізмів. Преднізолон − це дегідрований аналог гідрокортизону, що володіє протизапальною, десенсибілізуючою та протиалергічною дією. Триметоприм – синтетичний антибактеріальний препарат, що по хімічній будові є похідним діамінопірімідину. Триметоприм має бактеріостатичну дію. По механізму дії препарат відноситься до інгібіторів дигідрофолатредуктази бактерій та найпростіших, порушуючи синтез фолієвої кислоти. До препарату чутливими є наступні збудники: стафілококи, стрептококи, Escherichia coli, сальмонели, Proteus spp., Enterobacter spp., а також деякі найпростіші – токсоплазми. Нечутливими до препарату є Enterococcus spp., Pseudomonas spp. та більшість анаеробних бактерій. Преднізолон, стимулюючи стероїдні рецептори, індукує утворення особливого класу білків − ліпокортінів, що володіють протинабряковою активністю, сприяє зниженню проникності капілярів та знижує активність гіалуронідази. Препарат за короткий час пригнічує запальну реакцію та знімає набряк молочної залози. Пенетрант, який входить до складу препарату, посилює проникнення діючих речовин у епітеліоцити молочної залози та клітини мікроорганізмів. Наповнювач володіє гіпертонічними властивостями, що призводить до видалення ексудату із зон запалення. У сукупності складові препарату зумовлюють виражену антисептичну, протизапальну, бактеріостатичну, тонізуючу, пом’якшувальну, місцево знеболюючу, регенеруючу дії, що сприяє швидкому лікуванню маститів.

Застосування: Застосовують для лікування субклінічних і клінічних форм маститів бактеріальної етіології, викликаних чутливими до складових препарату мікроорганізмами, у корів в період лактації.

Дозування: Перед введенням препарату уражену долю вимені ретельно здоюють та проводять асептичну обробку дійки. Попередньо підігрітий до 35-37 °С і збовтаний до отримання однорідної суміші препарат повільно вводять в молочний канал безпосередньо з шприца-туби або за допомогою молочного катетеру і шприца у дозі 10 мл. Після введення проводять легкий масаж долі вимені знизу доверху. Повторні введення проводять через 12-24 години впродовж 3-5 діб.

Протипоказання: Не застосовувати тваринам з індивідуальною підвищеною чутливістю до складників препарату.

Каренція: Під час лікування препаратом та протягом 48 годин після його останнього введення молоко з ураженої долі вимені здоюють в окремий посуд та утилізують. Забій тварин на м’ясо дозволяється через 3 доби після останнього введення препарату. Отримане до зазначеного терміну молоко та м’ясо згодовують непродуктивним тваринам або утилізують (залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини).

Форма випуску: Шприци інтрамамарні (шприц-туба) по 10 мл.

Зберігання: Сухе, темне місце при температурі від 10 до 25 0С. Не зберігати разом з харчовими продуктами, напоями та кормами для тварин.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)