Мастидев-Гента


Опис: Масляниста суспензія білого кольору.

Склад: 1 мл препарату містить діючі речовини: цефалексин моногідрат - 35мг, гентаміцину сульфат – 3,5мг; пенетрант, формоутворювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Мастидев-гента – комбінований протимікробний препарат. Цефалексин проявляє бактерицидну дію відносно таких мікроорганізмів, як Streptococcus, Staphylococcus (включаючи позитивні та негативні стафілокінази і стафілококи, що продукують пеніциліназу), Escherichia coli, Proteus spp., Klebsiella spp. Більшість ентерококів (Enterococcus) та деякі види стафілококів резистентні до цефалексину. Гентаміцин належить до групи аміноглікозидів. Він активний до грамнегативних та грампозитивних мікроорганізмів: Escherichia coli, Salmonella spp. Shigella spp., Enterobacter aerogenes, Klebsiella spp., деяких видів Proteus spp. та Serratia spp., Pseudomonas aeruginosa, Pasteurella multocida, Staphylococcus aureus, Serpulina hyodysenteriae. На чутливі клітини гентаміцин діє в кількох напрямках: вплив на цілісність цитоплазматичної мембрани, вплив на метаболізм РНК; пригнічення синтезу білка на рівні ЗОs рибосомальної субодиниці. Комбінація цефалексину і гентаміцину ефективно діє на грампозитівні і грамнегативні бактерії – основних збудників маститів (Staphylococcus, Streptococcus, Е. соlі, Klebsiella, Proteus, Salmonella, Enterobacter та інші). Пенетрант, який входить до складу препарату, посилює проникнення діючих речовин у епітеліоцити молочної залози та клітини мікроорганізмів. Наповнювач володіє гіпертонічними властивостями, що призводить до видалення ексудату із зон запалення. У сукупності складові препарату зумовлюють виражену антисептичну, протизапальну, бактеріостатичну, тонізуючу, пом’якшувальну, місцево знеболюючу, регенеруючу дії, що сприяє швидкому лікуванню маститів.

Застосування: Лікування великої рогатої худоби (корів), овець та кіз, хворих на субклінічний та клінічний мастит бактеріальної етіології, що викликані чутливими до складових препарату мікроорганізмами в період лактації.

Дозування: Перед введенням препарату уражену долю вимені ретельно здоюють та проводять асептичну обробку дійки. Попередньо підігрітий до 35-37 °С і збовтаний до отримання однорідної суміші препарат повільно вводять в молочний канал безпосередньо з шприца-туби або за допомогою молочного катетеру і шприца у дозі 10 мл. Після введення проводять легкий масаж долі вимені знизу доверху. Повторні введення проводять через 12-24 години впродовж 3-5 діб.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Не змішувати з іншими препаратами. Можливе почервоніння у місці введення. При захворюваннях нирок та/або довготривалому лікуванні можливе виникнення ниркової недостатності.

Каренція: Забій тварин на м’ясо та споживання молока в їжу людям дозволяється відповідно через 7 та 3 діб після останнього введення препарату. Отримане до зазначеного терміну молоко та м’ясо згодовують непродуктивним тваринам або утилізують (залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини).

Форма випуску: Шприци інтрамамарні (шприц-туба) по 10 мл.

Зберігання: Сухе, темне місце при температурі від 10 до 25 0С. Не зберігати разом з харчовими продуктами, напоями та кормами для тварин.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.

Роздрукувати (зберегти)