Мастидев-Фіто

Опис: Суспензія жовтуватого кольору для інтрацистернального введення.

Склад: 1 мл препарату містить діючі речовини: ефірні масла сосни сибірської – 2,5 мг, евкаліпту – 3,5 мг, чайного дерева – 2,8 мг, кайєпуту -2,3 мг, евгенолу – 2,6 мг, масляний розчин хлорофіліпту – 1,5 мг; допоміжні речовини: пенетрант, формоутворювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Мастидев-Фіто – комбінований протимікробний фітопрепарат, який володіє антисептичними та ранозагоючими властивостями. Ефірна олія сосни сибірської проявляє загальнозміцнюючу, антимікробну, протизапальну, болезаспокійливу, ранозагоювальну, кровоспинну, імуномодулюючу, антиоксидантну дію. Ефірна олія евкаліпту – антисептик при гнійних запаленнях, чинить антисептичну дію, стимулює процеси грануляції та епітелізації тканин. Ефірна олія чайного дерева гальмує ріст таких мікроорганізмів, як Staphylococcus aureus, Streptococcus agalactiae, Streptococcus beta haemolyticus, Escherichia coli, Рs. аеrugіnоsа, С. albicans, Malassezia furfur, Тr. меntаgrорhуtеs і Tr. rubrum, А. niger, Р. vulgaris і Legionella pneumophilla. Крім протимікробної активності олія чайного дерева має протизапальну дію, сприяє підвищенню проникності епітеліоцитів молочної залози та клітини мікроорганізмів для біологічно активних речовин. Олія чайного дерева є стимулятором регенерації та інгібітором фіброзування. Ефірна олія кайєпуту швидко виявляє протизапальну, протинабрякову, протизудну дію. Активна по відношенню до грампозитивних (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Streptococcus agalactiae, Str. faecalis) та деяких грамнегативних мікроорганізмів (Pasteurella spp., E. coli). Евгенол використовується у ветеринарній медицині завдяки його сильному антибактеріальному, антитоксичними, антигрибковими властивостями та здатності стимулювати імунну систему. Активний по відношенню до грампозитивних (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Streptococcus agalactiae) та деяких грамнегативних мікроорганізмів (Pasteurella spp., E. coli). Хлорофіліпт проявляє протимікробну дію, особливо відносно стафілококів, у тому числі пеніциліностійких, йому притаманна антисептична, бактерицидна та протизапальна дії. Пенетрант, який входить до складу препарату, посилює проникнення діючих речовин у епітеліоцити молочної залози та клітини мікроорганізмів. Наповнювач володіє гіпертонічними властивостями, що призводить до видалення ексудату із зон запалення. У сукупності складові препарату зумовлюють виражену антисептичну, протизапальну, бактеріостатичну, тонізуючу, пом’якшувальну, місцевознеболюючу, регенеруючу дії, що сприяє швидкому лікуванню маститів.

Застосування: Застосовують для лікування гострих і надгострих маститів, викликаних чутливими до складових препарату мікроорганізмами, у великої та дрібної рогатої худоби у період лактації.

Дозування: Інтрацистернально. Перед введенням препарату уражену долю вимені ретельно здоюють та проводять асептичну обробку дійки. Попередньо підігрітий до 35-37 оС і збовтаний до отримання однорідної суміші препарат повільно вводять в молочний канал безпосередньо з шприца-туби. Після введення проводять легкий масаж долі вимені знизу доверху. Процедуру повторюють через кожні 12-24 години до повного одужання.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Каренція: Продукцію тваринництва використовують без обмеження.

Форма випуску: Шприци інтрамамарні (шприц-туба) по 10 мл.

Зберігання: Сухе, темне місце при температурі від 10 до 25 0С. Не зберігати разом з харчовими продуктами, напоями та кормами для тварин.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)