Мастидев ДК


Опис: Однорідна маса жовтуватого кольору для інтрацистернального введення.

Склад: 1 мл препарату містить діючі речовини: доксицикліну гіклат - 70 мг, колістину сульфат - 35 мг, преднізолон - 1мг, наповнювач до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Мастидев-ДК – синергічна комбінація антибіотиків. Доксициклін – напівсинтетичний антибіотик тетрациклінового ряду широкого спектру дії. Доксициклін активний по відношенню до грампозитивних (Staphylococcus spp., Streptococcus spp. та інших), грамнегативних бактерій (E. coli, Enterobacter spp., Klebsiella spp., Salmonella spp. та інших), а також до внутрішньоклітинних мікроорганізмів (рикетсії, хламідії, мікоплазми) та деяких найпростіших. Механізм дії доксицикліну полягає у пригніченні синтезу білків мікроорганізмів. Колістин – циклопептидний антибіотик, активний по відношенню до грамнегативних мікроорганізмів (E. coli, Pseudomonas aeruginosa, Aerobacter aerogenes, Corynebacterium spp., Haemophilus spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp., Pasteurella spp.). До колістину майже не чутливі грампозитивні мікроорганізми. Механізм дії колістину полягає у деструкції фосфоліпідів бактеріальної мембрани, завдяки чому не розвивається набута стійкість чутливих мікроорганізмів. Преднізолон – синтетична речовина з групи протизапальних стероїдних сполук, також володіє протиалергенними та антиексудативними властивостями. Пенетрант, який входить до складу препарату, посилює проникнення діючих речовин у епітеліоцити молочної залози та клітини мікроорганізмів, ефективно руйнує мікробіальну біоплівку у порожнині молочної цистерни. Наповнювач володіє гіпертонічними властивостями, що призводить до видалення ексудату із зон запалення.

Застосування: Лікування великої рогатої худоби (корів), овець та кіз, хворих на субклінічний та клінічний мастит бактеріальної етіології, що викликані чутливими до складових препарату мікроорганізмами в період лактації.

Дозування: Інтрацистернально. Коровам вводять вміст однієї шприц-туби в уражену долю молочної залози, яку попередньо миють, здоюють і дезінфікують. Після введення препарату проводять легкий масаж ураженої чверті молочної залози (знизу доверху) для його рівномірного розподілу по всій цистерні. Повторне введення препарату проводять через 12-24 години. Вівцям та козам вводять половину вмісту однієї шприц-туби в уражену долю молочної залози згідно з вищевказаною схемою. Курс лікування 3-5 діб. Перед введенням шприц-тубу підігрівають до температури (35-38) °С на водяній бані і активно збовтують з метою отримання однорідної маси.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Не змішувати з іншими препаратами. Можливе почервоніння у місці введення. При захворюваннях нирок та/або довготривалому лікуванні можливе виникнення ниркової недостатності.

Каренція: Забій тварин на м’ясо та споживання молока в їжу людям дозволяється відповідно через 3 та 7 діб після останнього введення препарату. Отримане до зазначеного терміну молоко та м’ясо згодовують непродуктивним тваринам або утилізують (залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини).

Форма випуску: Шприци інтрамамарні (шприц-туба) по 10 мл.

Зберігання: Сухе, темне місце при температурі від 10 до 25 0С. Не зберігати разом з харчовими продуктами, напоями та кормами для тварин.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)