Девімектин

(пероральний розчин)

Опис: Безколірний розчин.

Склад:1 мл препарату містить діючу речовину: івермектин – 10 мг, наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Девімектин – авермектиновий антигельмінтний препарат. Речовина посилює вивільнення гама-аміномасляної кислоти (ГАМК) в пресинаптичних нейронах. ГАМК – універсальний тормозний медіатор, який блокує постсинаптичну стимуляцію сусідніх нейронів у нематод. Шляхом стимуляції вивільнення ГАМК івермектин викликає параліч і загибель паразитів. Метаболізується івермектин в печінці шляхом окислювальних процесів, виділяється, головним чином, з фекаліями. Менше 5% препарату виводиться з сечею.

Застосування:Профілактика і лікування захворювань великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней та птиці викликаних:

у великої рогатої худоби: шлунково-кишковими нематодами Ostertagia ostertagi, O. lyrata, Trichostrongylus axei, Trichostrongylus columbriformis, Haemonchus placei (включаючи личинки третьої стадії), Nematodirus spp. (статевозрілі форми); легеневими нематодами Dictyocaulus viviparus (дорослі і личинки четвертої стадії); коростяними кліщами Sarcoptes bovis, Psoroptes bovis; оводами (у фазі личинок) Hypoderma lineatum, H. bovis; вошами Linognathus vituli, Haematopinus eurysternus, Solenopoles capillatus; волосоїдами Bovicola bovis;

у овець та кіз: шлунково-кишковими нематодами Haemonchus contortus, (статевозрілі та личинки третьої і четвертої стадії), Trichostrongylus vitrinus (статевозрілі форми), T. Columbriformis (статевозрілі та личинки четвертої стадії), Nematodirus filicollis (статевозрілі та личинки четвертої стадії), Oesophagostomum colombianum, O. Venulosum (статевозрілі), Charbetia ovina (статевозрілі), Trichuris ovis (статевозрілі); легеневими нематодами Dictyocaulus filaria (дорослі і личинки четвертої стадії), Protostronlylus spp. (статевозрілі); коростяними кліщами Sarcoptes scabiei, Psoroptes communis (var. Ovis); носоглотковим оводом Oestrus ovis (всі личинкові стадії);

у свиней: шлунково-кишковими нематодами Ascaris suum, Hyostrongylus rubidus (статевозрілі та личинки четвертої стадії), Oesophagostomum spp., Strongyloides ransomi (статевозрілі); легеневими нематодами Metastrongylus spp. (статевозрілі); вошами Haematopinus suis; коростяними кліщами Sarcoptes suis.

у птиці (кури, індики, гуси, качки): нематодами родин Ascaridae, Amidostomatidae, Capillariidae, Dioctophymidae, Heterakidae, Syngamidae, Tetrameridae; при ураженні ектопаразитами: кліщами видів Argas persicus, Dermanyssus gallinae, Epidermoptes bilobatus, Knemidocoptes gallinae, K. mutans, К. pilae, Syringophilus bipectinatus; різноманітними пухоїдами, пероїдами та блохами, з яких найбільш патогенними є види: Menopon gallinae, Menacanthus stramineus, Goniodes hologaster, Lipeurus caponis, Echilnophaga gallinacean, Ceratophyllus gallina.

Дозування: Девімектин оральний застосовується з питною водою у наступних дозах:

велика рогата худоба, вівці, кози – 20 мг івермектину / 100 кг маси тіла, що відповідає 0,2 л препарату на тонну води, одноразово;

свині – 25 мг івермектину / 100 кг маси тіла, що відповідає 0,25 л препарату на тонну води, дворазово з добовим інтервалом;

птиця – 0,4 мг івермектину / 1 кг маси тіла, що відповідає 0,4 л препарату на тонну води, одноразово, при арахноентомозах - дворазово з добовим інтервалом. Розраховану кількість препарату розводять в одній четвертій частині води, яку отримують тварини протягом доби. Рекомендується випоювати розчинений у воді препарат вранці, а перед випоюванням припинити на дві години подачу питної води.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Не застосовувати коровам під час лактації та за 28 діб до отелу. Птиці препарат припиняють застосовувати за 20 діб до початку періоду яйценосності. Не застосовувати виснаженим тваринам усіх видів.

Період виведення (каренція): Забій тварин на м’ясо дозволяється: кози - через 14 діб, вівці - через 10 діб, свині - через 12 діб, свійська птиця - через 8 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока в їжу людям дозволяється через 7 діб після останнього застосування препарату. Отримане раніше встановленого терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, в залежності від висновку ветеринарного лікаря. Не застосовувати препарат птиці за 20 діб до початку періоду яйценосності.

Форма випуску: Поліетиленові контейнери по 1 л та 5 л герметично закриті пробкою.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 до 25 °С. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності:3 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 5 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від від 4 до 8 °С.


Роздрукувати (зберегти)