Девімектин 1%

(розчин для ін'єкцій)

Опис: Безколірний розчин для ін’єкцій.

Склад:1 мл препарату містить діючу речовину: івермектин – 10 мг, наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Девімектин – авермектиновий антигельмінтний препарат. Речовина посилює вивільнення гама-аміномасляної кислоти (ГАМК) в пресинаптичних нейронах. ГАМК – універсальний тормозний медіатор, який блокує постсинаптичну стимуляцію сусідніх нейронів у нематод. Шляхом стимуляції вивільнення ГАМК івермектин викликає параліч і загибель паразитів. Після підшкірного введення препарат має найвищу здатність до абсорбції. Метаболізується івермектин в печінці шляхом окислювальних процесів, виділяється, головним чином, з фекаліями. Менше 5% препарату виводиться з сечею.

Застосування: Профілактика і лікування захворювань великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, собак, птиці та кролів викликаних:

у великої рогатої худоби: шлунково-кишковими нематодами Ostertagia ostertagi, O. lyrata, Trichostrongylus axei, Trichostrongylus columbriformis, Haemonchus placei (включаючи личинки третьої стадії), Nematodirus spp. (статевозрілі форми); легеневими нематодами Dictyocaulus viviparus (дорослі і личинки четвертої стадії); коростяними кліщами Sarcoptes bovis, Psoroptes bovis; оводами (у фазі личинок) Hypoderma lineatum, H. bovis; вошами Linognathus vituli, Haematopinus eurysternus, Solenopoles capillatus; волосоїдами Bovicola bovis;

у коней: нематодами шлунково-кишкового каналу: Ascaridae, Strongylidae, Strongyioididae, Oxyurata, Trihonematidae; Spiruridae; легеневими гельмінтами Dictyocaulus spp.; шкірними нематодами: Parafilaria multipapillosa, Onchcerca cervicalis; личинками оводів: Gasterophilus spp., Rhinoestrus purpureus;

у овець та кіз: шлунково-кишковими нематодами Haemonchus contortus, (статевозрілі та личинки третьої і четвертої стадії), Trichostrongylus vitrinus (статевозрілі форми), T. Columbriformis (статевозрілі та личинки четвертої стадії), Nematodirus filicollis (статевозрілі та личинки четвертої стадії), Oesophagostomum colombianum, O. Venulosum (статевозрілі), Charbetia ovina (статевозрілі), Trichuris ovis (статевозрілі); легеневими нематодами Dictyocaulus filaria (дорослі і личинки четвертої стадії), Protostronlylus spp. (статевозрілі); коростяними кліщами Sarcoptes scabiei, Psoroptes communis (var. Ovis); носоглотковим оводом Oestrus ovis (всі личинкові стадії);

у свиней: шлунково-кишковими нематодами Ascaris suum, Hyostrongylus rubidus (статевозрілі та личинки четвертої стадії), Oesophagostomum spp., Strongyloides ransomi (статевозрілі); легеневими нематодами Metastrongylus spp. (статевозрілі); вошами Haematopinus suis; коростяними кліщами Sarcoptes suis.

у собак: нематодами Dirofilaria immitis, D. repens, Toxascaris leonine, Toxocara canis, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum; кліщами Sarcoptes canis, Demodex canis, Otodectes cynotis; вошами Linognathus setosus.

у птиці (кури, індики, гуси, качки): нематодами родин Ascaridae, Amidostomatidae, Capillariidae, Dioctophymidae, Heterakidae, Syngamidae, Tetrameridae; при ураженні ектопаразитами: кліщами видів Argas persicus, Dermanyssus gallinae, Epidermoptes bilobatus, Knemidocoptes gallinae, K. mutans, К. pilae, Syringophilus bipectinatus; різноманітними пухоїдами, пероїдами та блохами, з яких найбільш патогенними є види: Menopon gallinae, Menacanthus stramineus, Goniodes hologaster, Lipeurus caponis, Echilnophaga gallinacean, Ceratophyllus gallina;

у кролів: нематодами з родин Oxyuridae, Strongyloidae, Trichostrongylidae; при ураженні кліщами Psoroptes cuniculi, Cheyletiella parasitivorax, Listrophorus gibbus та блохами Spilopsyllus cuniculi - основними переносниками міксоматозу.

Дозування: Девімектин 1% вводиться лише підшкірно в ділянці лопатки, свиням – в ділянці шиї у наступних дозах:

велика рогата худоба, коні, вівці, кози, кролі – 0,2 мл / 10 кг маси тіла, одноразово;

свині – 0,3 мл / 10 кг маси тіла одноразово;

собаки – 0,2-0,4 мл / 10 кг маси тіла одноразово;

птиця – 0,1 мл на птицю, а при масі тіла понад 5 кг – 0,2 мл, одноразово.

Ранню хіміотерапію гіподермозу великої рогатої худоби (жовтень-листопад) доцільно проводити зменшеною дозою девімектину (1,5-2,0 мл на тварину). При лікуванні корости, демодекозу, хоріоптозу, та кнемідокоптозу введення препарату повторюють через 8-10 діб у таких же дозах. Не рекомендується вводити в одне місце більше 5 мл. препарату.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Не застосовувати коровам під час лактації та за 28 діб до отелу. Не застосовувати лошатам до року та спортивним коням, цуценятам віком до 6 тижнів, собакам малих порід, собакам порід коллі, шелті, бобтейл і їхніх помісей, курям-несучкам, а також виснаженим тваринам усіх видів.

Період виведення (каренція): Забій тварин на м’ясо дозволяється через 28 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока в їжу людям дозволяється через 7 діб після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м’ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновок у лікаря ветеринарної медицини.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 8 до 25 °С. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності: 3 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від від 4 до 8 °С.


Роздрукувати (зберегти)