Тілмікодев

(водорозчинний порошок)

Опис: Порошок біло-жовтого кольору.

Склад: Тілмікозину фосфат - 600 мг; водорозчинний наповнювач до 1г.

Фармакологічні властивості: Тілмікозін – відноситься до напівсинтетичних антибіотиків групи макролідів. Має широкий спектр дії проти грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, особливо проти Pasteurella spp., Haemophilus spp., Actinomyces spp., Corynebacterium spp. і Mycoplasma spp.

Механізм дії препарату полягає в блокуванні синтезу білка в бактеріальній клітині в результаті утворення комплексу з 50S-субодиницями рибосомою.

Препарат добре всмоктується з травного тракту та проникає в усі органи і тканини організму. Протягом 6 годин тілмікозін досягає необхідної концентрації і починає діяти на патогени в тканинах легенів і повітроносних мішках. Терапевтична дія препарату триває більше 2 діб.

Застосування: Для лікування домашньої птиці при захворюваннях органів дихання, викликані Mycoplasma gallisepticum, M. synoviae, Ornithobacterium rhinotracheale, Pasteurella multocida і іншими мікроорганізмами, чутливими до тілмікозіну.

Для лікування свиней при захворюваннях органів дихання, викликані Pasteurella multocida, Mycoplasma pyopneumoniae, Actinobacillus pleuropneumoniae, Actinomyces pyogenes і іншими мікроорганізмами, чутливими до тілмікозіну.

Для лікування телята віком до 3 місяців при захворюваннях органів дихання, викликані Pasterella multocida, P. haemolitica, Actinomyces pyogenes, Mycoplasma bovis, M. dispar і іншими мікроорганізмами, чутливими до тілмікозину.

Дозування: Тілмікодев застосовують з водою для напування протягом 3-5 днів поспіль:

телятам - індивідуально з водою для напування або замінником молока 2 рази на добу по 2-2,5 г препарату на 100 кг маси тварини (12,5 мг тілмікозіну фосфату на 1 кг маси тварини);

свиням - 330-440 г на 1000 л води (15-20 мг тілмікозіну фосфату на 1 кг маси тварини);

птиці - в добовій дозі 125-165 г препарату на 1000л води (15-20 мг тілмікозіну фосфату на 1 кг маси птиці).

Перед приготуванням робочого розчину, для швидкого розчинення порошку у воді, потрібно до необхідної кількості препарату добавити воду, а не навпаки.

Протипоказання: Не застосовують тваринам з підвищеною чутливістю до тілмікозину. Не застосовують курям-несучкам, яйца яких призначені для харчування людей. Не застосовують одночасто з парентеральним введенням препаратів макролідів. Не застосовують телятам з функціонально розвиненими передшлунками. Не застосовують препарат в суміші з кормом, який містить бентоніти.

Період виведення (каренція): Забій тварин і птиці на м’ясо дозволяється через 14 діб (поросята), 12 діб (курчата) и 42 доби (телята) після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м’ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: Пакети з полімерного матеріалу місткістю 1000 г.

Зберігання: в сухому темному місці при температурі від 10 до 25 0С.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)