Лінкол ВП

(водорозчинний порошок)

Опис: Водорозчинний порошок білого кольору.

Склад: 1 г препарату містить діючу речовину: лінкоміцину гідрохлорид - 500 мг, колістину сульфат – 4 млн. ОД, наповнювач – до 1 г

Фармакологічні властивості: Лінкол ВП – високоефективна комбінація антибіотиків, що проявляє синергічну дію. Лінкоміцин – це лінкозамідний антибіотик, продукт життєдіяльності Streptomyces lincolnensis. Діє переважно на грампозитивні та грамнегативні мікроорганізми, включаючи Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Bacillus anthracis, Corynebacterium spp., Actinobacillus spp., Bordetella spp., деякі види Nocardis та Actinomyces spp. Особливо ефективний проти Serpulina hyodysenteriae та Mycoplasma spp. Механізм дії – інгібування білкового синтезу на рівні рибосомної субодиниці 50S.

Колістин – циклопептидний антибіотик, активний по відношенню до грамнегативних мікроорганізмів (E. coli, Pseudomonas aeruginosa, Aerobacter aerogenes, Corynebacterium spp., Haemophilus influenzae, Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp., Pasteurella spp.). До колістину майже не чутливі грампозитивні мікроорганізми. Механізм дії колістину полягає у знищенні цитоплазматичної мембрани мікроорганізмів. Колістин взаємодіє з фосфоліпідами і проникає всередину, руйнуючи структуру клітинної мембрани. Проникність бактеріальної мембрани змінюється негайно при контакті з препаратом. Крім антибактеріальної дії колістин ще зв`язує також ліпід А і нейтралізує біологічний ефект бактеріального ендотоксину. Виводиться в основному з фекаліями.

Застосування: Призначають свиням та птиці для лікування захворювань респіраторної, травної, сечостатевої систем, опорно-рухового апарату та м’яких тканин, викликаних чутливими до дії препарату мікроорганізмами, в тому числі при колібактеріозі, інфекційних артритах, дизентерії свиней, ензоотичній пневмонії, тощо.

Дозування: Лінкол ВП застосовують птиці та свиням впродовж 3-7 діб в дозі 200-250 г на тонну корму або з питною водою в дозі 300-350 г препарату на 1000 л води.

Перед вводом препарату у систему водопостачання готується маточний розчин препарат/вода у співвідношенні 1 до 10. Лікувальний розчин повинен служити єдиним джерелом питної води, його готують щодня в об’ємі, розрахованому на споживання тваринами протягом доби. При передозуванні препаратом у тварин можливі алергічні реакції, порушення функцій шлунково-кишкового тракту, зниження споживання корму.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Не застосовувати з макролідами та хлорамфеніколом. Не застосовувати курям-несучкам та дорослим жуйним тваринам.

Період виведення (каренція): М’ясо свиней дозволяється використовувати для харчових цілей через 7 діб, м’ясо птиці – через 5 діб після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м’ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновок у лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: Пакети з полімерного матеріалу місткістю 10 г, 100 г, 1000 г.

Зберігання: Зберігають препарат у пакуванні виробника, в сухому темному місці, при температурі від 10 до 25 °С.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)