Колідев 10%

(водорозчинний порошок)

Опис: Водорозчинний порошок білого кольору.

Склад: 1 г препарату містить діючу речовину: колістину сульфат – 100 мг., наповнювач – до 1 г.

Фармакологічні властивості: Колістин – циклопептидний антибіотик, активний по відношенню до грамнегативних мікроорганізмів (E. coli, Pseudomonas aeruginosa, Aerobacter aerogenes, Corynebacterium spp., Haemophilus influenzae, Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp., Pasteurella spp.). До колістину майже не чутливі грампозитивні мікроорганізми. Механізм дії колістину полягає у знищенні цитоплазматичної мембрани мікроорганізмів. Колістин взаємодіє з фосфоліпідами і проникає всередину, руйнуючи структуру клітинної мембрани. Проникність бактеріальної мембрани змінюється негайно при контакті з препаратом. Крім антибактеріальної дії колістин ще зв`язує також ліпід А і нейтралізує біологічний ефект бактеріального ендотоксину. Виводиться в основному з фекаліями.

Препарат майже не проникає через слизову оболонку травного каналу.

Застосування: Препарат призначають телятам, вівцям, козам, свиням та птиці для лікування захворювань травної системи, викликаних чутливими до дії препарату мікроорганізмами, в тому числі при колібактеріозі, сальмонельозі, пастерельозі, тощо.

Дозування: Препарат застосовують перорально з водою або замінником молока у дозі:

телята - 5-6 г препарату на 100 кг маси тіла (5-6 мг активної речовини на 1 кг маси тіла) протягом 3-15 днів;

свині - 10-25 г препарату на 100 кг маси тіла (5-6 мг активної речовини на 1 кг маси тіла) протягом 3-15 днів;

бройлери, індики, кури-несучки - 5-6 г препарату на 100 кг маси тіла (5-6 мг активної речовини на 1 кг маси тіла) протягом 3-15 днів;

кролі - 5-6 г препарату на 100 кг. маси тіла (5-6 кг. активної речовини на 1 кг маси тіла) протягом 3-15 днів.

Протипоказання:Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Не вводити тваринам з розладами функції печінки та нирок.

Період виведення (каренція): Забій тварин та птиці на м’ясо дозволяється через 2 дні після останнього застосування препарату. До зазначеного терміну м’ясо згодовують непродуктивним тваринам або утилізують (залежно від висновку ветлікаря).

Форма випуску: Пакети з полімерного матеріалу місткістю 10 г, 100 г, 1000 г.

Зберігання: Сухе, темне місце при температурі від 15° до 25 °С.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)