Енродев 10%

(пероральний розчин)

Опис: Розчин жовтуватого кольору.

Склад: 1 мл препарату містить діючу речовину: енрофлоксацин – 100 мг, наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Енрофлоксацин – антибіотик, який належить до групи фторхінолонів, володіє широким спектром дії проти грампозитивних та грамнегативних бактерій. Механізм його дії базується на інгібуванні бактеріального ферменту гірази, що призводить до порушення реплікації ДНК бактерій.

Енрофлоксацин проявляє бактерицидну активність відносно таких мікроорганізмів: Е. coli, Pseudomonas spp., Salmonella spp., Campylobacter spp., Haemophilus spp., Pasteurella spp., Bordetella spp., Erysipelothrix rhusiopathiae, Klebsiella spp., Proteus spp., Vibrioparahaemolyticus, Staphylococcus aureus, Streptococcus spp., Clostridium perfringens, Actinobacillus spp., Fusobacterium spp., Enterococcus spp. та інших, а також згубно діє на мікоплазми (Mycoplasma spp.), лептоспіри (Leptospira spp.) та хламідії (Chlamydia spp.).

Після парентерального введення енрофлоксацин швидко і повністю абсорбується завдяки високій біодоступності. Його максимальна концентрація в крові досягається в середньому через 6 год., терапевтична концентрація підтримується впродовж 2-х діб. Енрофлоксацин частково метаболізується в печінці і виводиться з організму з сечею і жовчю.

Енрофлоксацин має високий рівень розподілу. Так, концентрації в тканинах та органах зазвичай вищі, ніж в сироватці крові. Органи, в яких може спостерігатися найбільша концентрація – легені, печінка, нирки, кишечник.

Період напіввиведення в залежності від виду тварин становить 2-7 годин.

Застосування: Енродев 10% оральний призначають телятам до 3 місяців: лікування тварин, хворих на колідіарею, колісептицемію, сальмонельоз, стафілококові інфекції, мікоплазмоз, бронхопневмонії, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до енрофлоксацину. Свині: лікування тварин, хворих на пастерельоз, ензоотичну пневмонію, бронхопневмонію, колідіарею, колісептицемію, сальмонельоз, атрофічний риніт, мастит, метрит, агалактію, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до енрофлоксацину. Свійська птиця (кури-бройлери, родинні пари, ремонтний молодняк, індики): лікування птиці, хворої на мікоплазмоз, колібацильоз, пастерельоз, інфекційний пташиний риніт, сальмонельоз, стафілококоз і кампілобактеріоз. спричинені мікроорганізмами, чутливими до енрофлоксацину. Собаки і коти: лікування тварин при захворюваннях органів дихання, травного каналу та сечостатевої системи, спричинені мікроорганізмами, чутливими до енрофлоксацину.

Дозування: Препарат застосовують перорально у дозі:

свійська птиця (кури-бройлери, родинні пари, ремонтний молодняк, індики) - 10 мг енрофлоксацину на 1 кг маси тіла або 50 мл препарату на 100 л питної води щодобово протягом 3-5 діб. Доза може подвоюватись при сальмонельозі або інших тяжких захворюваннях. Розчин готують з розрахунку добової потреби птиці у воді. Під час лікування птиця повинна отримувати тільки воду, що містить препарат;

телята та свині - 0,5 мл препарату на 10 кг маси тіла щодобово протягом 3-5 діб. Препарат задають з питною водою або молоком;

собаки та коти - 0,5 мл препарату на 10 кг маси тіла щодобово протягом 10 діб. Препарат задають з питною водою або молоком.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Не застосовувати тваринам з клінічними ознаками захворювань центральної нервової системи, опорно-рухової системи або ушкодження хрящів суглобів. Не застосовувати для лікування: собак дрібних порід до 12-місячного віку; собак великих порід до 18-місячного віку; кошенят до 2-місячного віку, вагітних сук і кішок, а також м’ясоїдних тварин в період лактації в зв’язку з негативною дією на формування хрящової тканини. Не застосовувати одночасно з тетрациклінами, хлорамфеніколом, циклоспорином та макролідами (еритроміцином) у зв’язку з можливістю виникнення токсикозу.

Період виведення (каренція): Забій тварин на м’ясо дозволяється через 14 діб – великої рогатої худоби, 5діб – свиней після останнього введення препарату. Отримане до зазначеного терміну м’ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: Полімерні контейнери по 1 та 5 л.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 до 25 °С. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від від 4 до 8 °С.


Роздрукувати (зберегти)