Тилодев

(для ін'єкцій)

Опис: Розчини для ін’єкцій жовтуватого кольору.

Склад: 1 мл препарату тилодев 20% містить: 200 мг тілозину тартрату, наповнювач – до 1 мл;

1 мл препарату тилодев 5%(тілозомікол 5%) містить: 50 мг тілозину тартрату, наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Тилозин – суміш макролідних антибіотиків, які продукуються штамом Streptomyces fradiae, що включає, головним чином, тилозин A. Тилозин ефективний проти грампозитивних і деяких грамнегативних мікроорганізмів: Streptococcus spp., Staphylococcus spp.,Corynebacterium spp., Clostridium spp., Erysipelothrix spp., Pasteurella spp., Vibrio spp., Leptospira spp., Brucella spp., Neisseria spp., Haemophilus spp., Moraxella spp., а також проти мікоплазм (Mycoplasma spp.), хламідій (Chlamydia spp.), рикетсій (Rickettsia spp.), спірохет (Spirochaetes). Тилозин проявляє бактеріостатичну дію шляхом гальмування синтезу білка (через незворотне з’єднання із субодиницями 50S бактеріальних рибосом) і мікробного росту клітин та розмноження, відповідно.

Застосування:Препарат призначають:

Велика та дрібна рогата худоба: лікування тварин, хворих на бронхопневмонію, пневмоентерит, метрит, артрит, некротичний пододерматит, контагіозну агалактію, мастит, дифтерію телят, плевропневмонію кіз, інтерстиціальні пневмонії у телят, хламідіозні аборти у овець, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до тилозину.

Свині: лікування тварин, хворих на ензоотичну пневмонію, ентерити, дизентерію, атрофічний риніт, бешиху, стафілококовий артрит, лептоспіроз, синдром ММА, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до тилозину.

Собаки, коти: лікування тварин при захворюваннях травного каналу та органів дихання, а також тварин, хворих на отит, цистит, метрит, дерматит, лептоспіроз, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до тилозину.

Препарат застосовують також для лікування хірургічних інфекцій та вторинних бактеріальних інфекцій при вірусних захворюваннях.

Дозування: Тилодев вводиться тваринам внутрішньом’язево або підшкірно один раз на добу впродовж 3-5 діб у таких дозах:

Тилодев 5% (“Тілозомікол 5%”):

Вівці і кози - 1,2-2,4 мл / 10 кг маси тіла;

Свині - 2,0 мл / 10 кг маси тіл;

Собаки і кішки - 0,5-2,0 мл / 10 кг маси тіл;

Хутрові звірі, кролі - 0,5-1,0 мл / 10 кг маси тіл.

Тилодев 20% (“Тілозомікол 20%”):

Велика рогата худоба - 0,2-0,5 мл / 10 кг маси тіла;

Вівці і кози - 0,3-0,6 мл / 10 кг маси тіла;

Свині - 0,5 мл / 10 кг маси тіл;

Собаки і кішки - 0,25-0,5 мл / 10 кг маси тіл;

Максимальний об’єм при введенні в одну точку тіла: доросла велика рогата худоба – 20 мл; телята, вівці, кози – 10-15 мл, поросята, свині – 5-10 мл.

Протипоказання: Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до тилозину. Не застосовувати тваринам у перший тиждень життя. Не застосовувати одночасно з пеніцилінами, цефалоспоринами і лінкоміцином у зв’язку з вираженим зниженням антибактеріального ефекту тилозину. Не застосовувати коням, мурчакам, хом’якам.

Період виведення (каренція):Забій тварин на м’ясо дозволяється через 8 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока в їжу людям дозволяється через 4 доби після останнього застосування препарату. Отримані до зазначеного терміну м’ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: Флакони по 100 мл.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 до 25 °С. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності: 3 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від від 4 до 8 °С.


Роздрукувати (зберегти)