Лінкодев

(для ін'єкцій)

Опис: Безколірний розчин для ін’єкцій.

Склад: 1 мл препарату містить діючу речовину: лінкоміцину гідрохлорид – 100 мг, наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Лінкоміцин - це лінкозамідний антибіотик, продукт життєдіяльності Streptomyces lincolnensis. Діє переважно на грампозитивні та грамнегативні мікроорганізми, включаючи Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Bacillus anthracis, Corynebacterium spp., Actinobacillus spp., Bordetella spp., деякі види Nocardis та Actinomyces spp. Особливо ефективний проти Serpulina hyodysenteriae та Mycoplasma spp. Механізм дії – інгібування білкового синтезу на рівні рибосомної субодиниці 50S.

Препарат швидко всмоктується з місця введення, на 50% зв’язується з білками крові. Концентрація лінкоміцину у сироватці крові досягає піку через 2 години після прийому. Період напіврозпаду становить 2,5-4 години. Переважна більшість лінкоміцину та його метаболіти екскретуються переважно з сечею та жовчю.

Застосування: Лінкодев 10% призначають молодняку великої та дрібної рогатої худоби, свиням, собакам, кішкам та свійській птиці (кури-бройлери, племінні кури, ремонтний молодняк птиці) для лікування захворювань травної, дихальної, опорно-рухової систем, викликаних чутливими до дії препарату мікроорганізмів, в тому числі при інфекційних артритах, дизентерії свиней, ензоотичній пневмонії, тощо.

Дозування: Внутрішньом’язево у дозі: телята, свині та вівці - 1 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини один раз на добу протягом 3 діб; собаки та коти – 0,5-1 мл препарату на 5 кг маси тіла тварини один або два рази на добу протягом 3-5 діб; свійська птиця (кури-бройлери, племінні кури, ремонтний молодняк птиці) – 0,5 мл препарату на 2,5 кг маси тіла птиці один раз на добу протягом 3 діб.

Протипоказання:Не застосовувати для тварин з підвищеною чутливістю до компонентів препарату та з порушенням функції нирок. Не застосовувати кролям, хом’якам, мурчакам, коням або великій рогатій худобі з функціонально розвинутими передшлунками, це може призвести до тяжких ускладнень з боку травного каналу.

Період виведення (Каренція): Забій тварин на м’ясо та застосовування молока в їжу людям дозволяється, відповідно, через 7 та 3 доби після останнього застосування препарату. Отримане, до зазначеного терміну, м’ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: Флакони по 100 мл.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 до 25 °С. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності: 3 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від від 4 до 8 °С.


Роздрукувати (зберегти)