Кліндамін

(для ін'єкцій)

Опис: Безколірний розчин для ін’єкцій.

Склад: 1 мл препарату містить діючу речовину: кліндаміцин – 200 мг, наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Бактеріостатичний антибіотик з групи лінкозамідів, володіє широким спектром дії, зв’язується з 50S субодиницею рибосомальної мембрани і пригнічує синтез білка в мікробній клітині. Відносно ряду грампозитивних коків має бактерицидну дію. Активний відносно Staphylococcus spp. (в т.ч. Staphylococcus epidermidis, які продукують і не продукують пеніциліназу), Streptococcus spp. (виключаючи Enterococcus faecalis), Streptococcus pneumoniae, Corynebacterium diphtheriae, Mycoplasma spp. Анаеробних і мікроаерофільних коків (включаючи Peptococcus spp. і Peptostreptococcus spp.), Clostridium perfringens, Clostridium tetani, Bacteroides spp. (включаючи Bacteroides fragilis і Prevotella melaninogenica), Fusobacterium spp., Propionibacterium spp., Eubacterium spp. і Actinomyces israelii. Більшість штамів Clostridium perfringens чутливі до кліндаміцину, але інші види Clostridium spp. (в т.ч. Clostridium sporogenes, Clostridium tertium) стійкі до його дії, в зв’язку з чим при інфекціях, викликаних Clostridium spp., рекомендується визначення антибіотикограми. Між кліндаміцином і лінкоміцином існує перехресна стійкість.

Застосування:Кліндамін призначають молодняку великої та дрібної рогатої худоби, свиням, собакам і кішкам для лікування захворювань травної, дихальної, опорно-рухової систем, викликаних чутливими до дії препарату мікроорганізмами, в тому числі при інфекційних артритах, дизентерії свиней, ензоотичній пневмонії, тощо.

Дозування:Внутрішньом’язево у дозі: телята, свині та вівці – 1 мл препарату на 20 кг маси тіла тварини один раз на добу протягом 3 діб; собаки та коти – 0,5-1 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини один раз на добу протягом 3-5 діб.

Протипоказання:Підвищена чутливість до кліндаміцину, лінкоміцину та до будь-яких допоміжних речовин, що входять до складу препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій:Кліндаміцин виявляє синергізм у поєднанні з пеніциліном, гентаміцином, цефтазидимом, цефокситином, цефотаксимом, мезлоциліном, метронідазолом та ципрофлоксацином. Кліндаміцин має антагонізм з еритроміцином та близькими за хімічним складом макролідами, тому цієї комбінації слід уникати.

Застереження: У рекомендованих дозах не викликає побічної дії та ускладнень.

Період виведення (каренція):Забій тварин на м’ясо та застосовування молока в їжу людям дозволяється, відповідно, через 7 та 3 доби після останнього застосування препарату. Отримане, до зазначеного терміну, м’ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: Флакони по 100 мл.

Зберігання: Сухе темне місце при температурі від 10 до 25 °С.

Термін придатності: 3 роки з дати виготовлення.


Роздрукувати (зберегти)