Гентадев

(для ін'єкцій)

Опис: Безколірний розчин для ін’єкцій.

Склад: 1 мл препарату містить діючу речовину: гентаміцину сульфат – 100 мг., наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості:Гентаміцин належить до групи аміноглікозидів. Він активний до грамнегативних та грампозитивних мікроорганізмів: Escherichia coli, Salmonella spp. Shigella spp., Enterobacter aerogenes, Klebsiella spp., деяких видів Proteus spp. та Serratia spp., Pseudomonas aeruginosa, Pasteurella multocida, Staphylococcus aureus, Serpulina hyodysenteriae, Mycoplasma spp. На чутливі клітини гентаміцин діє в кількох напрямках: вплив на цілісність цитоплазматичної мембрани, вплив на метаболізм РНК, пригнічення синтезу білка на рівні ЗОs рибосомальної субодиниці.

Застосування: Лікування великої рогатої худоби, коней, овець, кіз, свиней, собак та котів, хворих на септицемію, артрит, а також при захворюваннях травного каналу, органів дихання і сечостатевої системи та шкіри, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до гентаміцину.

Дозування: Внутрішньом’язево 2 рази на добу з інтервалом 10-12 годин протягом 3-5 діб у наступних дозах: велика рогата худоба, коні, вівці, кози, свині - 2-4 мл препарату на 100 кг маси тіла; собаки, коти – 0,5 мл препарату на 10 кг маси тіла. Новонародженим тваринам протягом перших днів життя дають половину рекомендованої дози.

Протипоказання:Підвищена чутливість до гентаміцину. Не застосовувати тваринам із порушеною функцією нирок, органів слуху та рівноваги. Не застосовувати одночасно з іншими аміноглікозидними антибіотиками та антибіотиками, що мають нефротоксичну дію (поліміксин В, колістин, амфотерицин, хлорамфенікол, цефалоспорини, ритроміцином), а також з міорелаксантами та анестезуючими засобами, сульфаніламідами, гепарином, вітамінами групи В, сечогінними засобами (фуросемід).

Застереження:Застосування препарату вагітним та лактуючим тваринам тільки у тих випадках, коли визначена чутливість збудника до препарату та ефективність застосування переважає можливі економічні збитки. Довготривале лікування препаратом може призвести до нефротоксичної та ототоксичної дії.

Період виведення (Каренція): ). Забій тварин на м’ясо та застосовування молока в їжу людям дозволяється, відповідно, через 45 та 3 доби після останнього застосування препарату Отримані, до зазначеного терміну, м’ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: Флакони 10, 50 та 100 мл.

Зберігання: Сухе темне, недоступне для дітей місце, при температурі від + 15 °С до + 25 °С.

Термін придатності: 3 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від +4 до +8 °С.


Роздрукувати (зберегти)