Енродев 5%

(для ін'єкцій)

Опис: Безколірний або злегка жовтуватий розчин для ін’єкцій.

Склад: 1 мл препарату містить діючу речовину: енрофлоксацин – 50 мг, допоміжні речовини – до 1мл.

Фармакологічні властивості: Енрофлоксацин – антибіотик, який належить до групи фторхінолонів, володіє широким спектром дії проти грампозитивних та грамнегативних бактерій. Енрофлоксацин проявляє бактерицидну активність відносно таких мікроорганізмів: Е. coli, Pseudomonas spp., Salmonella spp., Campylobacter spp., Haemophilus spp., Pasteurella spp., Bordetella spp., Erysipelothrix rhusiopathiae, Klebsiella spp., Proteus spp., Vibrioparahaemolyticus, Staphylococcus aureus, Streptococcus spp., Clostridium perfringens, Actinobacillus spp., Fusobacterium spp., Enterococcus spp. та інших, а також згубно діє на мікоплазми (Mycoplasma spp.), лептоспіри (Leptospira spp.) та хламідії (Chlamydia spp.).

Після парентерального введення енрофлоксацин швидко і повністю абсорбується завдяки високій біодоступності. Його максимальна концентрація в крові досягається в середньому через 6 год., терапевтична концентрація підтримується впродовж 2-х діб. Енрофлоксацин частково метаболізується в печінці і виводиться з організму з сечею і жовчю. Енрофлоксацин має високий рівень розподілу. Так, концентрації в тканинах та органах зазвичай вищі, ніж в сироватці крові. Органи, в яких може спостерігатися найбільша концентрація – легені, печінка, нирки, кишечник. Період напіввиведення в залежності від виду тварин становить 2-7 годин.

Застосування: Препарат призначають великій та дрібній рогатій худобі, свиням, собакам і котам для лікування захворювань респіраторної, травної, сечостатевої систем, викликаних чутливими до дії препарату мікроорганізмами, в тому числі при колібактеріозі, сальмонельозі, ензоотичній пневмонії тощо.

Дозування: Препарат вводять підшкірно або внутрішньом’язево у таких дозах: велика рогата худоба, вівці, кози, свині – 0,5-1 мл на 10 кг маси тіла один раз на добу. Для лікування у тварин частих інфекцій дихальних шляхів та сальмонельозу дозу збільшують вдвічі. Курс лікування становить 3 доби, при сальмонельозі – 5 діб, при ММА-синдромі у свиней – 1-2 доби. Внутрішньовенно при лікуванні маститу у корів у дозі 5 мл на 100 кг маси тіла протягом 2-3 діб. Собаки, коти - 0,1 мл на 1 кг маси тіла щоденно протягом 5 днів.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Не застосовувати тваринам з клінічними ознаками захворювань центральної нервової системи, опорно-рухової системи або ушкодження хрящів суглобів. Не застосовувати для лікування: собак дрібних порід до 12-місячного віку; собак великих порід до 18-місячного віку; кошенят до 2-місячного віку, вагітних сук і кішок, а також м’ясоїдних тварин в період лактації в зв’язку з негативною дією на формування хрящової тканини. Не застосовувати одночасно з тетрациклінами, хлорамфеніколом, циклоспорином та макролідами (еритроміцином) у зв’язку з можливістю виникнення токсикозу.

Період виведення (Каренція): Забій тварин на м’ясо дозволяється через 14 діб після підшкірної та внутрішньом’язевої ін’єкції, 7 діб після внутрішньовенної ін’єкції у великої рогатої худоби, 5 діб свиням після останнього введення препарату. Молоко корів протягом 7 діб, молоко кіз – 5 діб. Отримані до зазначеного терміну м’ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: Флакони по 10, 100 мл.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 до 25 °С. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності: 3 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від від 4 до 8 °С.


Роздрукувати (зберегти)