Доксидев

(для ін'єкцій)

Опис: Розчин для ін’єкцій жовто-коричневого кольору.

Склад: 1 мл препарату містить діючу речовину: доксицикліну гіклат – 120 мг, пролонгований наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Діюча речовина препарату – доксициклін - антибіотик групи тетрациклінів другого покоління. Доксициклін – бактеріостатичний антибіотик з широким спектром дії. Препарат володіє широким спектром дії проти грампозитивних та грамнегативних бактерій (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Diplococcus spp., Corynebacterium spp., Erysipelothrix spp., Haemophylus spp., Pasteurella spp., Clostridium spp., Klebsiella spp., Actinobacillus pleuropneumoniae, Bordetella bronhiseptica, E. coli, Salmonella spp.). Також ефективний проти хламідій (Chlamydia), мікоплазм (Mycoplasma spp.) та рикетсій (Rickettsia spp.). Механізм дії речовини пов’язаний із затримкою синтезу білка. Доксициклін блокує прикріплення аміноацильної РНК до акцепторного місця, що гальмує приєднання нових амінокислот до пептидного ланцюга і, таким чином, інгібує синтез білка.

Застосування: Молодняк великої та дрібної рогатої худоби: лікування захворювань респіраторної, травної (колібактеріоз, пастерельоз, сальмонельоз, гастроентероколіт), сечостатевої систем, опорно-рухового апарату та м’яких тканин, операційних, ранових, післяродових та інших первинних і вторинних інфекціях бактеріальної етіології викликаних чутливими до дії препарату мікроорганізмами, в тому числі при мікоплазмозі, лептоспірозі, копитній гнилі,тощо. Можливе застосування препарату вагітним та лактуючим тваринам тільки у тих випадках, коли визначена чутливість збудника до препарату та ефективність застосування переважає можливі економічні збитки.

Свині: лікування тварин, хворих на септицемію, а також при захворюваннях органів дихання (бронхопневмонія, ензоотична пневмонія, атрофічний риніт, пастерельоз та інші) та сечовивідної системи, травного каналу (колібацильоз, сальмонельоз), що викликані мікроорганізмами, чутливими до доксицикліну.

Дозування: Доксидев вводять внутрішньом’язово або підшкірно у дозі 1 мл на 10 кг маси тіла (12 мг доксицикліну на 1 кг маси тіла), одноразово. При необхідності можливе повторне введення препарату через 48 годин. Не рекомендується вводити в одне місце більше 15 мл препарату.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Не змішувати в одному шприці з іншими препаратами. З обережністю застосовувати молодим тваринам. Не застосовувати жуйним тваринам з функціонально розвинутими передшлунками. Не застосовувати одночасно з пеніцилінами, цефалоспоринами, а також з кальцієвмісними препаратами, які можуть послабити дію препарату.

Період виведення (Каренція): Забій тварин на м’ясо дозволяється через 21 добу після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м’ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: Флакони по 100 мл.

Зберігання: Сухе темне місце при температурі від 10 до 25 °С.

Термін придатності: 3 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 14 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від від 4 до 8 °С.


Роздрукувати (зберегти)