Азитродев

(для ін'єкцій)

Опис: Безколірний розчин для ін’єкцій.

Склад: 1 мл препарату містить діючу речовину: азитроміцину гідрат – 100 мг, пролонгуючий наповнювач – до 1 мл.

Фармакологічні властивості: Азитроміцину гідрат – антибіотик групи макролідів, підгрупи азалидів, широкого спектру дії, який проявляє бактерицидну/бактеріостатичну дії на грамнегативні (Actinobacillus lignieresi, Haemophilus spp, Moraxella spp, Bordetella spp, Campylobacter spp, Legionella pneumophila, Salmonella spp, Escherichia spp), грампозитивні бактерії (Listeria spp, Staphylococcus aureus, Staphylococcus spp, Streptococcus spp, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Enterococcus faecalis, Erysipelothrix insidiosa та деякі анаеробні бактерії: (Сlostridium perfringens, Fusobacterium spp), Pasteurella (Mannheimia) haemolytica, Pasteurella multocida, Haemophilus parasuis, мікоплазми (Mycoplasma pneumoniae), Chlamydia pneumoniae, спірохети (Borrelia spp.). Не впливає на грампозитивні мікроорганізми, стійкі до еритроміцину.

Механізм дії азитроміцину полягає у пригніченні синтезу білків мікробіальної клітини. Діюча речовина препарату після ін’єкції швидко проникає у тканини та міжклітинну рідину, де знаходиться тривалий час, накопичується у макрофагах. Азитроміцин володіє вираженим постантибіотичним ефектом.

Застосування: Призначають великій та дрібній рогатій худобі, свиням, собакам і котам для лікування захворювань респіраторної, травної, сечостатевої систем, опорно-рухового апарату та м’яких тканин, викликаних чутливими до дії препарату мікроорганізмами, в тому числі при мікоплазмозі, хвороби Глессера, актинобацилярній плевропневмонії, дизентерії та бешисі свиней, ламініті, тощо.

Дозування: Великій, дрібній рогатій худобі та свиням азитродев вводять внутрішньом’язево або підшкірно у дозі 0,5 - 1 мл на 25 кг маси тіла (2-5 мг азитроміцину на 1 кг маси тварини), одноразово. Собакам, котам – 0,5 - 1 мл на 10 кг маси тіла (5-10 мг азитроміцину на 1 кг маси тварини), одноразово. При необхідності можливе повторне введення препарату через 48 годин. Не рекомендується вводити в одне місце більше 10 мл препарату.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Забороняється застосування препарату лактуючим тваринам, молоко яких використовується в харчових цілях. Не змішувати в одному шприці з іншими препаратами. Не застосовувати тваринам із захворюваннями нирок і печінки. Не застосовувати паралельно з лінкозамідами та гепарином.

Період виведення (Каренція): Забій на м’ясо великої рогатої худоби та свиней проводять не раніше, чим через 40 діб, дрібної рогатої худоби – через 35 діб після останнього введення лікарського засобу. Отримане до зазначеного терміну м’ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску: флакони по 100 мл.

Зберігання: Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 до 25 °С. Препарат зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, у тому числі від корму для тварин.

Термін придатності: 3 роки з дати виготовлення. Після першого відбору препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці при температурі від від 4 до 8 °С.


Роздрукувати (зберегти)