Септоспрей


Опис: Розчин від фіолетового до темно-фіолетового кольору.

Склад: 1 мл препарату містить діючі речовини: окситетрацикліну гідрохлорид – 25мг; генціанвіолет – 5мг; допоміжні речовини: пропілент, спирт ізопропіловий, вода дистильована до 1мл.

Фармакологічні властивості: Окситетрацикліну гідрохлорид – бактеріостатичний антибіотик, механізм дії якого полягає у порушенні синтезу білку на рибосомах, а також у зменшенні проникності цитоплазматичної мембрани чутливих мікроорганізмів. Препарат володіє широким спектром дії на грампозитивні та грамнегативні мікроорганізми: Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Bordetella, Clostridium spp., Haemophilus spp., E. coli, Pasteurella spp., Proteus spp., Pseudomonas spp., Salmonella spp., Campylobacter, а також на мікоплазми (Mycoplasma spp.), рикетсії (Rickettsia spp.) та хламідії (Chlamydia). Генціанвіолет відноситься до групи похідних розаніліну, що належить до лікарських барвників з вираженою антисептичною дією. Його антимікробна та антимікотична дія проти Staphylococcus spp., Candida spp. базується на здатності порушувати окисно-відновні реакції в клітинах мікроорганізмів. В’яжуча дія генціанвіолету виражається у впливі на водно-сольовий і тканинний обміни в пошкоджених тканинах. Це призводить до зменшення гідратації, блокування проникнення патогенної мікрофлори і продуктів її життєдіяльності із зони мертвих тканин у здорові, відновлення мікроциркуляції крові і, як наслідок, до прискорення регенерації пошкоджених ділянок.

Комбінація окситетрацикліну гідрохлориду з генціанвіолетом має більш виражену бактеріостатичну і бактерицидну дію на патогенну мікрофлору, ніж кожна речовина окремо, забезпечуючи високий терапевтичний ефект.

Застосування: Лікування великої рогатої худоби, коней, свиней, овець, кіз, свійської птиці (кури, індики, гуси, качки), собак та котів при захворюваннях кінцівок та поверхневих шарів шкіри.

Велика рогата худоба – лікування тварин при травматичних та хірургічних ранах, інфекційних ураженнях рогів та ратиць, панариції, міжпальцевому дерматиті, некробактеріозі, опіках, виразках, відкритих абсцесах різної етіології і локалізації.

Коні – лікування тварин при травматичних та хірургічних ранах (у тому числі після кастрації), інфекційних ураженнях копит, панариції, некробактеріозі, опіках, виразках, забоях, відкритих абсцесах різної етіології і локалізації.

Свині – лікування тварин при травматичних та хірургічних ранах (у тому числі після кастрації), інфекційних ураженнях ратиць, ексудативному епідерміті, травмах при канібалізмі, панариції, міжпальцевому некрозі, некробактеріозі, опіках, забоях, виразках, екземі, укусах, відкритих абсцесах різної етіології і локалізації.

Вівці, кози – лікування тварин при травматичних та хірургічних ранах (у тому числі ранах шкіри при стрижці), інфекційних ураженнях рогів та копит (копитна гниль), панариції, міжпальцевому дерматиті, флегмонах, некробактеріозі, опіках, виразках, відкритих абсцесах різної етіології і локалізації. Свійська птиця (кури, індики, гуси, качки) – лікування птиці при виразках, некробактеріозі, опіках, поверхневих ранах різної етіології і локалізації.

Собаки, коти – лікування тварин при травматичних та хірургічних ранах (у тому числі після кастрації, купіруванні вух і хвостів), міжпальцевому дерматиті, некробактеріозі, панариції, піодермі, екземах, розчісах, укусах, забоях, виразках і відкритих абсцесах різної етіології і локалізації.

Дозування: Зовнішньо. Місцеве застосування. Перед нанесенням уражену ділянку ретельно очистити від сторонніх тіл, ексудату, некротичного матеріалу. Препарат наносять шляхом обприскування хворого місця з відстані 15-20 см, так, щоб розчин не стікав. Наносити препарат необхідно кожні 12-24 години до повного одужання тварини. Тривалість лікування не повинна перевищувати 10 діб.

Протипоказання: Не застосовувати препарат при підвищеній чутливості до складових препарату, а також при захворюваннях печінки і нирок. Забороняється застосування препарату дійним коровам при глибоких ураженнях вимені, через можливість проникнення діючих речовин в молоко.

Каренція: Продукцію тваринництва використовують без обмежень. У випадку вимушеного забою тварини, оброблені місця необхідно видалити.

Форма випуску: Аерозольний балон об’ємом 160 см3.

Зберігання: Сухе темне місце при температурі від 10 до 25 °С. Не зберігати разом з харчовими продуктами, напоями, у тому числі з кормами для тварин. Уникати високих температур та вогню. Не ударяти, не відкривати, не кидати у вогонь. Зберігати у закритому та недоступному для дітей місці.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.


Увага!!!

Зберігати в сухому захищеному від прямих сонячних променів місці при температурі не вище 45оС. Не розпилювати поблизу вогню. Не розбирати, не проколювати, не спалювати.


Роздрукувати (зберегти)